(ŚRODY) Dziecko w mocy | 6 – 10 lat

Kurs Dziecko w Mocy – rozwój emocjonalny z elementami uważności – to intensywny dwusemestralny kurs. Dziecko w Mocy – mindfulness z treningiem emocji został stworzony, aby dostarczyć dzieciom nie tylko narzędzi do radzenia sobie z emocjami, ale także pomóc im odkryć moc uważności, jako źródła spokoju i zrozumienia. Poprzez zrównoważone podejście do rozwoju emocjonalnego, dzieci będą miały szansę wytworzyć zdrowe nawyki emocjonalne i mentalne, które będą miały wpływ na całe ich życie.

 

Co oferujemy?

 

Wsparcie emocjonalne
Dzieci będą uczestniczyć w zajęciach, podczas których będą mogły wyrażać swoje emocje, myśli i obawy w bezpiecznym otoczeniu. Instruktor pomoże im zrozumieć ich emocje i rozwijać zdrowe podejście do nich.

 

Techniki uważności
Przez cały kurs dzieci będą uczone praktyk uważności, takich jak skupianie uwagi na oddechu, świadome doświadczanie chwil obecnych i nauka obserwacji własnych myśli i uczuć. Te umiejętności pomogą im zrozumieć swoje reakcje emocjonalne.

 

Kreatywne wyrażanie siebie
Kurs będzie zawierać sesje kreatywnego wyrażania, takie jak sztuka, pisanie i teatr, które pomogą dzieciom znaleźć zdrowy sposób wyrażania swoich emocji i myśli.

 

Rozwijanie cennych umiejętności
1. Wiem i rozumiem (skąd biorą się emocje),
2. Zatrzymuje się i oddycham (zamiast pochopnie reagować),
3. Czuje ciało (podstawa do panowania nad emocjami)
4. Zauważam myśli (czasami do głowy wkradają się choliki psotniki w postaci niemiłych myśli i psują nastrój, dobrze jest umieć je namierzyć)
5. Rozwiązuje problemy (nie ma sytuacji bez wyjścia)
6. Akceptuje emocje (tak żyje się o wiele łatwiej),
7. Wyrażam wdzięczność (która jest ważnym elementem szczęśliwego życia)

 

Relaksacja
Dzieci będą miały okazję do praktykowania technik relaksacyjnych, które pomogą im osiągnąć spokój i balans w ciele i umyśle.

 

Zabawa
W trakcie kursu Twoje dziecko będzie uczestniczyło w grach, ćwiczeniach, zabawach, eksperymentach, które pomogą przyswoić mu te umiejętności i stosować je w codziennych sytuacjach.

 

Dodatkowe materiały
Kurs wspierany jest nagraniami audio – kilkuminutowym nagraniami audio do trenowania uważności w domu w celu lepszego efektu. Co miesiąc otrzymujesz nowe nagranie spójne z zajęciami.

 

Cele kursu Mindfulness dla dzieci:

-wspieranie zdrowego wyrażania emocji,
-kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami i stresem
-rozwijanie życzliwości i empatii dla siebie i innych
-nauka umiejętności skupiania uwagi na jednym zadaniu

Trener:

Emilia Telatycka
Przyjmuje w poradni: Bielany

Nauczycielka mindfulness dla dzieci, trenerka oddechu.

Zobacz więcej

Dodatkowe informacje: hello@dom-rozwoju.pl lub 504 – 510 – 404

Zapisy trwają do 30.09.2023. Minimalna liczba uczestników to 6 osób, maksymalna 8. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga: Zajęcia mają charakter edukacyjny. Nie są terapią, nie mogą jej zastąpić, w niektórych przypadkach mogą być dodatkiem do terapii (po konsultacji z terapeutą/psychologiem na stałe pracującym z dzieckiem).

 

Przed rozpoczęciem zajęć zadzwonimy do Ciebie, aby wspólnie zdecydować, czy udział w kursie będzie odpowiedni dla Twojego dziecka oraz czy nie ma przeciwwskazań do udziału. Będzie to także szansa na zadanie nam wszelkich pytań.