(ŚRODY) Nastolatek w mocy | 11 – 14 lat

Dorastanie to bardzo delikatny okres rozwojowy. Czas wyzwań i zmian dla młodych ludzi i ich opiekunów. Nastolatkowie przeżywają bardzo dużo emocji, których często nie widać. Statystyki pokazują, że dzieci i nastolatkowie w Polsce wykazują się kiepskim zdrowiem psychicznym. Warto zatem zadbać o profilaktykę.

 

Dzięki kursowi Twoje dziecko nauczy się panować nad napływami intensywnych uczuć, przestając nadmiernie się zamartwiać i przenosząc uwagę na przeżywanie doznań chwili obecnej. Poznają oddech jako narzędzie do samoregulacji, dzięki czemu nauczą się lepiej radzić sobie ze stresem i złożonymi emocjami, takimi jak gniew czy lęk.

 

Podczas każdych zajęć dzieci trenują uważność, wyciszają się, odpoczywają i dystansują od swoich problemów. Jednocześnie poprawiając swoją koncentrację, rozwijają samoświadomość.

 

Program podzielony jest na 10 modułów, podczas których kursanci zdobywają konkretne umiejętności niezbędne do zarządzania swoimi emocjami, stają się bardziej uważni i przygotowani na życiowe wyzwania.

Opis kursu:

Nasz kurs Mindfulness dla nastolatków “Nastolatek w Mocy – rozwój emocjonalny z elementami uważności” to intensywny program, który integruje trening emocji z praktyką mindfulness. Ten kurs został stworzony, po to, aby pomóc uczestnikom w zrozumieniu, wyrażaniu i radzeniu sobie z emocjami w zdrowszy i bardziej świadomy sposób. Poprzez skupianie się na na oddechu i chwili obecnej, uczestnicy zdobędą umiejętności do kontroli emocji, budowania pozytywnej równowagi emocjonalnej i osiągnięcia wewnętrznego spokoju. W trakcie kursu zajmiemy się również poczuciem własnej wartości i tego co na nie wpływa.

 

Co oferujemy?

 

Wsparcie emocjonalne
Nastolatkowie będą uczestniczyć w zajęciach, podczas których będą mogli wyrażać swoje emocje, myśli i obawy w bezpiecznym otoczeniu. Instruktor pomoże zrozumieć ich emocje i rozwijać zdrowe podejście do nich.

 

Techniki mindfulness
W ramach kursu uczestnicy będą wprowadzani w praktyki uważności, które pomogą im zwiększyć świadomość swoich emocji, myśli i ciała. To kluczowy element w budowaniu zdrowej relacji z własnymi emocjami.

 

Trening emocji
Kurs skupi się na identyfikowaniu, rozumieniu i regulacji emocji. Uczestnicy nauczą się skutecznie radzić sobie z lękiem, frustracją, gniewem i innymi trudnymi emocjami.

 

Narzędzia praktyczne
Każdy uczestnik otrzyma praktyczne narzędzia, które można włączyć w codzienne życie, aby poprawić zdolność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami emocjonalnymi.

 

Rozwijanie cennych umiejętności
Podczas kursu uczestnicy będą nabywali cenne umiejętności:
1. Wiem i rozumiem (skąd biorą się emocje),
2. Zatrzymuje się i oddycham (zamiast pochopnie reagować),
3. Czuje ciało (podstawa do panowania nad emocjami)
4. Zauważam myśli (czasami do głowy wkradają się niewspierające myśli, dobrze jest umieć je namierzyć)
5. Rozwiązuje problemy (nie ma sytuacji bez wyjścia)
6. Akceptuje emocje (tak żyje się o wiele łatwiej),
7. Wyrażam wdzięczność (która jest podstawą do szczęśliwego życia i obfitości)
8. Znam swoją wartość (bez potrzeby porównywania się z innymi).

 

Nowoczesne podejście do nauczania
Kurs jest wspierany ciekawymi prezentacjami, oparty jest na zasadach współczesnej pedagogiki, prowadzony metodą warsztatową czyli taką, która przynosi najlepsze efekty w nauce.

 

Dodatkowe materiały
Kurs zawiera nagrania audio do trenowania uważności w domu – Ty i Twoje dziecko co miesiąc otrzymacie kilkuminutowe nagranie, z których nastolatek będzie mógł skorzystać wtedy, kiedy np. jest zestresowany lub gdy potrzebuje się skupić.

 

Małe grupy
Sesje prowadzone są w małych max. 10 osobowych grupach, co pozwala na interakcję, wymianę doświadczeń między uczestnikami oraz indywidualne podejście.

 

Cele kursu Mindfulness dla nastolatków:
-rozwinięcie zdolności rozpoznawania i regulacji emocji,
-kształtowanie umiejętności wyrażania emocji w zdrowy sposób,
-wzmacnianie samoświadomości i umiejętności obserwacji wewnętrznego stanu,
-nauka umiejętności skupiania uwagi na jednym zadaniu

 

Szczegóły zajęć:
Narzędzia: stosowane narzędzia są dopasowane do wieku uczestnika, m.in. to trening uważności, ćwiczenia oddechowe, wizualizacja, ćwiczenia teatralne, zabawy ruchowe, ćwiczenia rozwijające świadomość ciała, praca z metaforą, działania artystyczne

Trener:

Emilia Telatycka
Przyjmuje w poradni: Bielany

Nauczycielka mindfulness dla dzieci, trenerka oddechu.

Zobacz więcej

Dodatkowe informacje: hello@dom-rozwoju.pl lub 504 – 510 – 404

Zapisy trwają do 30.09.2023. Minimalna liczba uczestników to 6 osób, maksymalna 8. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga: Zajęcia mają charakter edukacyjny. Nie są terapią, nie mogą jej zastąpić, w niektórych przypadkach mogą być dodatkiem do terapii (po konsultacji z terapeutą/psychologiem na stałe pracującym z dzieckiem).

 

Przed rozpoczęciem zajęć zadzwonimy do Ciebie, aby wspólnie zdecydować, czy udział w kursie będzie odpowiedni dla Twojego dziecka oraz czy nie ma przeciwwskazań do udziału. Będzie to także szansa na zadanie nam wszelkich pytań.