Dla dorosłych

Konsultacja psychologiczna online

Konsultacja online przeznaczona jest dla osób, które nie mają możliwości spotkać się z psychologiem w gabinecie. W trakcie pierwszego spotkania online psycholog zorientuje się w Twojej sytuacji, zada pytania dotyczące Twoich trudności, celów i powodu zgłoszenia. Wspólnie z psychologiem ustalicie, czy potrzebna jest Ci dalsza terapia i jeśli tak- w jakiej formie. 

 

Jeśli nie jesteś pewien, czy psychoterapia online będzie odpowiednia dla Ciebie, odbycie jednorazowej konsultacji online może być dobrym sposobem na wypróbowanie takiej formy wsparcia – psycholog odpowie na Twoje pytania, rozwieje wątpliwości i pomoże w stwierdzeniu, czy taka forma terapii będzie w Twoim przypadku możliwa i skuteczna. 

 

Konsultacja online z psychologiem może być pomocna m.in. gdy:

 

 • Przebywasz za granicą i potrzebujesz wsparcia psychologicznego po polsku
 • Potrzebujesz wsparcia psychologicznego, gdy nie możesz wychodzić z domu (izolacja, kwarantanna)
 • Chcesz pracować z naszymi psychologami, a mieszkasz w innym mieście

Jak przebiega konsultacja psychologiczna online?

Do przeprowadzenia konsultacji wykorzystywany jest komunikator Skype-  kontakt do terapeuty zostanie wysłany Ci mailem przez naszą recepcję wraz z linkiem do płatności, której należy dokonać przed sesją. O umówionej godzinie zostaniesz poproszony o zadzwonienie do terapeuty.

 

By móc wziąć udział w konsultacji online potrzebny będzie Ci komputer połączony z internetem, wyposażony w kamerkę, głośniki oraz mikrofon (lub podłączone do niego słuchawki z mikrofonem). By konsultacja mogła się odbyć niezbędne jest zapewnienie sobie prywatności – upewnij się, że w trakcie 50 minut spotkania będziesz sam/sama w pomieszczeniu i nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Wyłącz na ten czas telewizor, radio oraz telefon, a w pobliżu umieść chusteczki higieniczne.

Konsultacje psychologiczne dla dorosłych prowadzą:

[testimonial_view id=”31″]

Konsultacje psychologiczne

Na konsultację z psychologiem zapraszamy wszystkie osoby, które nie mają pewności, jakiego rodzaju wsparcie jest im potrzebne. Psycholog wysłucha Twoich potrzeb, trudności i wątpliwości i pomoże Ci zdecydować, czy potrzebujesz dalszych spotkań ze specjalistą oraz jaki rodzaj wsparcia będzie najlepiej do Ciebie dopasowany: psychoterapia indywidualna, psychoterapia grupowa, coaching, czy może warsztat lub szkolenie.

 

Obszary zaburzeń z którymi pracują nasi specjaliści to m.in.:

 

 • Trudności w relacjach
 • Kryzys emocjonalny
 • Potrzeba zmiany
 • Poszukiwanie sensu

Jak przebiega konsultacja psychologiczna?

Konsultacja psychologiczna polega na rozmowie z psychologiem, dotyczącej przyczyny zgłoszenia, przeżywanych trudności, ewentualnych objawów zaburzeń psychicznych, a także obszarów życia, w których chcesz wprowadzić zmiany. Psycholog może także zadać Ci pytania dotyczące Twojej historii życia, dotychczasowych doświadczeń oraz relacji z innymi, by móc lepiej zrozumieć przyczyny przeżywanych przez Ciebie trudności.
By zadecydować o najskuteczniejszej formie pomocy, konieczne zwykle są 3 spotkania konsultacyjne, jedno spotkanie trwa 50 minut.

W trakcie konsultacji wspólnie z psychologiem możesz zastanowić się, czy potrzebne będzie Ci dalsze wsparcie, a także jaki rodzaj oddziaływań będzie dla Ciebie najlepszy – psychoterapia indywidualna, grupowa, rodzinna, psycholog może także poprosić o wykonanie dodatkowych badań lekarskich – wizytę u neurologa, psychiatry, endokrynologa.

Konsultacje psychologiczne dla dorosłych prowadzą:

[testimonial_view id=”11″]

Psychoterapia indywidualna

Na psychoterapię indywidualną zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zadbać o swój rozwój i lepiej poznać siebie, a także te, które borykają się z problemami natury psychicznej lub kryzysem życiowym. Prowadzimy psychoterapię w podejściach: psychodynamicznym, humanistycznym, poznawczo-behawioralnym oraz systemowym. Jeśli masz wątpliwości, czy potrzebna jest Ci psychoterapia, zapraszamy na 2-3 spotkania konsultacyjne, na których wspólnie z terapeutą zastanowisz się, jakie działania możesz podjąć.

 

Obszary zaburzeń z którymi pracują nasi specjaliści to m.in.:

 

 • Depresja, nerwica, CHAD itp
 • Wypalenie zawodowe, problemy w pracy
 • Problemy w relacjach, związkach, rodzinie
 • Rozstania, żałoba, uczucie smutku

Jak przebiega psychoterapia?

Przebieg psychoterapii zależy od nurtu, w jakim pracuje psychoterapeuta. W Domu Rozwoju możesz skorzystać z psychoterapii w nurtach:

 

 

Nurt psychodynamiczny

 

Podejście psychodynamiczne wywodzi się z psychoanalizy i polega na zajmowaniu się uczuciami, przeżyciami i wspomnieniami pacjenta po to, by mógł on zrozumieć nieuświadomione przyczyny swoich trudności. W nurcie psychodynamicznym zakłada się, że wgląd (zrozumienie przyczyn swoich postaw, myśli, zachowań) umożliwia człowiekowi większy wpływ na własne życie. Wiele uwagi poświęca się tu wspomnieniom z dzieciństwa, a także relacjom z najbliższymi.

Terapeuta zadaje pytania, dzieli się swoimi obserwacjami na temat pacjenta oraz hipotezami na temat jego funkcjonowania, które później są wspólnie rozważane.

Dla kogo? Dla osób które mają ochotę i gotowość do głębszej refleksji na temat siebie, swojej przeszłości i jej wpływu na obecne życie.

Jak długo? Przeciętny czas trwania procesu terapuetycznego to od roku do dwóch lat.

 

W Domu Rozwoju w podejściu psychodynamicznym pracują:

Z dorosłymi: Małgorzata Kibart
Z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi: Joanna Gruhn-Devantier, Milena Pyra

 

 

Nurt poznawczo-behawioralny

 

Terapia poznawczo-behawioralna zakłada, że wszystkie ludzkie zachowania nabywane są w procesie uczenia się. Terapeuci tego nurtu wychodzą z założenia, że uczucia nie są wywoływane przez konkretne sytuacje, ale przez to w jaki sposób o tych sytuacjach myślimy. Pewne przekonania, które ma człowiek, wywołują określone reakcje emocjonalne, które mogą być źródłem objawów (takich jak obniżony nastrój). W trakcie terapii pacjent ma szansę rozpoznać i zweryfikować swoje negatywne przekonania oraz podjąć próby zmiany swoich myśli oraz zachowań.

Terapeuta zadaje pytania, wyznacza prace domowe, pomaga określić cele, a następnie śledzić postępy.

Dla kogo? Dla osób lubiących strukturę i niekoniecznie mających ochotę na bardzo dokładne rozpatrywanie swojej przeszłości, a także takich, które w trakcie terapii chciałyby posiąść konkretne umiejętności.

Jak długo? Zwykle kilkanaście tygodni do roku.

 

W Domu Rozwoju w podejściu poznawczo-behawioralnym pracują:
Joanna Gieldarska
Zofia Kulawik
Joanna Gutral

 

 

Nurt humanistyczno-egzystencjalny

 

Podejście humanistyczno-egzystencjalne zakłada, że działanie człowieka jest motywowane chęcią zaspokajania swoich potrzeb oraz rozwoju. Niezwykle ważna jest tu relacja, tworząca się pomiędzy klientem a terapeutą, bo to ona jest bazą do odkrycia potrzeb klienta i usunięcia ograniczeń, blokujących jego rozwój. Terapeuci humanistyczno-egzystencjalni wierzą, że każdy człowiek posiada zasoby, które mogą umożliwić mu rozwój, a także możliwość zrozumienia siebie i wprowadzenia zmian w swoim życiu.

Terapeuta jest empatyczny, akceptujący i autentyczny. Podąża za klientem, który sam decyduje o poruszanych kwestiach.

Dla kogo? Dla osób, które chcą lepiej zrozumieć siebie, poszerzyć swoją świadomość, a w terapeucie poszukują równorzędnego partnera do rozmowy.

Jak długo? od kilku miesięcy do kilku lat – zależnie od potrzeb klienta.

 

W Domu Rozwoju w podejściu humanistyczno-egzystencjalnym pracują:
Magdalena Myślińska
Dominika Drużka

 

 

Nurt systemowy

 

Nurt systemowy zakłada, że każdy człowiek jest elementem systemu (rodzinnego, społecznego) i problemy jednostki nie mogą być rozpatrywane w oderwaniu od tego systemu – tylko w kontekście całego systemu rodzinnego mogą być rozumiane trudności jednej osoby. Praca w tym nurcie może odbywać się podczas spotkań indywidualnych z terapeutą, a także w konfiguracji małżeństwo-terapeuta lub rodzina-terapeuta.

Terapeuta pozostaje neutralny, nie opowiada się po żadnej ze stron, zadaje wiele pytań, może także zachęcać do wykonania różnego rodzaju zadań.

Dla kogo? Dla osób, które chcą zrozumieć funkcjonowanie swojej rodziny i to, jaki wpływ ma ona na ich życie, a także tych przeżywających konflikty w małżeństwie lub na polu rodzice-dziecko.

Jak długo? Od kilku tygodni do roku.

 

W Domu Rozwoju w podejściu systemowym pracuje:
Magdalena Chodorowska-Ciećwierz

 

 

Nurt integracyjny

 

W podejściu integracyjnym łączy się techniki z różnych szkół psychoterapeutycznych. Psychoterapeuta świadomie dobiera techniki pracy do konkretnego pacjenta, jego trudności i celów.

Terapeuta zadaje wiele pytań, by dobrze zrozumieć, z czym przychodzi pacjent. Stawia hipotezy dotyczące funkcjonowania pacjenta, które następnie są wspólnie omawiane. Może proponować zadania lub prace domowe.

Dla kogo? Dla osób, które nie chcą decydować się na pracę terapeutyczną w ramach jednego nurtu, a od terapeuty oczekują elastyczności w rozumieniu ich świata wewnętrznego.

Jak długo? Może wynosić od kilku miesięcy do ok. 2 lat.

 

W Domu Rozwoju w podejściu integracyjnym pracują:
Aneta Kaczyńska
Paweł Kwiecień

Psychoterapię indywidualną dorosłych prowadzą:

[testimonial_view id=”12″]

Psychoterapia grupowa

Na psychoterapię grupową zapraszamy osoby, które chcą poznać siebie, innych ludzi i swoje związki z nimi. Dzięki obecności grupy, możliwa jest wymiana doświadczeń, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a także otrzymanie informacji zwrotnych od innych uczestników.

 

Obszary zaburzeń z którymi pracują nasi specjaliści to m.in.:

 

 • Samotność
 • Nieśmiałość
 • Trudności w relacjach
 • Potrzeba wsparcia

Terapia rodzin i par

Terapia par i małżeństw przeznaczona jest dla osób, które chcą poprawić komunikację między sobą, nauczyć się otwarcie rozmawiać o swoich potrzebach i uczuciach, dbając jednocześnie o potrzeby drugiej strony. Zapraszamy również osoby, które przeżywają kryzys w związku, myślą o rozstaniu lub przechodzą przez trudne dla związku zmiany (np. pojawienie się dziecka, przeprowadzka do innego miasta). Terapeuta pomoże Wam zrozumieć,  w jaki sposób się komunikujecie, jak i dlaczego reagujecie na różne swoje zachowania i jak usunąć przyczyny konfliktu. Jeśli Wasze problemy dotyczą wszystkich członków rodziny (rodzic lub rodzice oraz dzieci), zapraszamy Was na terapię rodzinną.

 

Obszary zaburzeń z którymi pracują nasi specjaliści to m.in.:

 

 • Kryzys w związku
 • Zdrada
 • Trudności w relacjach z dziećmi
 • Problemy komunikacyjne w rodzinie

Terapię rodzin i par prowadzą:

[testimonial_view id=”13″]

Konsultacja seksuologiczna

Konsultacja seksuologiczna to spotkanie z psychologiem – seksuologiem przeznaczone dla osób doświadczających trudności w sferze seksualności. Trudności mogą dotyczyć zaburzeń funkcji seksualnych np. zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk, obniżenie lub brak popędu, zaburzenia doświadczania orgazmu lub kwestii związanych z płcią, tożsamością, preferencjami seksualnymi lub przemocą. W trakcie konsultacji (indywidualnej lub w parze) trwającej 90 min seksuolog przeprowadza szczegółowy wywiad seksuologiczny aby uzyskać jak najdokładniejszy obraz trudności. Dzięki temu można opracować dalszy plan oddziaływań terapeutycznych dopasowany ściśle do potrzeb klienta.

 

Obszary zaburzeń z którymi pracują nasi specjaliści to m.in.:

 

 • Zaburzenia popędu seksualnego
 • Niepokojące skłonności seksualne
 • Nadużywanie pornografii
 • Rozbieżne potrzeby seksualne partnerów

Konsultacje seksuologiczne prowadzi:

[testimonial_view id=”14″]

Terapia motywująca (dialog motywujący)

Terapia motywująca (dialog motywujący) to oparta na empatii i współpracy metoda pracy, której celem jest wydobycie wewnętrznej motywacji klienta do zmiany. Dzięki pełnej akceptacji rozmowie, terapeuta pomaga klientowi odnaleźć jego własne powody do podjęcia zmiany, które oparte są na wartościach klienta. Ważnym elementem każdej zmiany jest uczucie ambiwalencji, czyli jednoczesne dostrzeganie jej plusów i minusów. Często chcemy zmiany, ale jednocześnie obawiamy się nowego. Ważną rolą terapeuty motywującego jest praca z ambiwalencją i osłabienie jej często hamującego wpływu na klienta.

 

Obszary zaburzeń z którymi pracują nasi specjaliści to m.in.:

 

 • Wsparcie we wprowadzaniu zmian
 • Stawianie i realizacja celów
 • Wprowadzanie zmian stylu życia, odchudzanie
 • Realizacja planów zawodowych

Terapię motywującą prowadzi:

[testimonial_view id=”15″]

Coaching

Jeśli masz konkretny cel, który chciałabyś/chciałbyś osiągnąć, ale nie wiesz jeszcze, jak to zrobić, zapraszamy na spotkania z naszymi Trenerami. Pomogą Ci oni wyzwolić Twój potencjał, dostrzec mocne strony, a także zaplanować drogę do celu. W trakcie coachingu pracować możesz zarówno nad osiąganiem celów zawodowych, jak i takich z obszaru życia osobistego lub rodzinnego. Bez krytyki i oceniania pomożemy Ci osiągnąć sukces!

Life coaching prowadzą:

[testimonial_view id=”16″]

Coaching zawodowy prowadzi:

[testimonial_view id=”17″]

Coaching zdrowia prowadzi:

[testimonial_view id=”20″]

Indywidualne badanie psychologiczne metodą Reiss Motivation Profile

Żeby wiedzieć, co możemy w życiu osiągnąć, a czego na pewno nie zrobimy, w jakich obszarach będzie nam trudno, a jakie cechy mogą nam pomóc, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: co mną kieruje, o co mi w życiu chodzi.

Najbardziej wnikliwym sposobem szybkiej weryfikacji jest wykonanie profilu motywacyjnego Reiss Motivation Profile (RMP). Dzięki niemu w prosty i czytelny sposób dowiesz się, co i na ile Cie motywuje oraz jakie są twoje mocne strony. RMP® nie ocenia i nie wartościuje, a jedynie uświadamia, jakie są kluczowe potrzeby życiowe, które należy zaspokajać, by czuć się spełnionym.

RMP® obejmuje przeprowadzenie badania online, obszerny raport oraz 1,5 h spotkania z coachem w celu omówienia wyniku.

Badanie wykonuje:

[testimonial_view id=”18″]

Mindfulness

Jeśli chcesz nauczyć się bardziej świadomego życia, poszukujesz spokoju oraz wytchnienia od stresu i chcesz budować głębsze relacje z ludźmi zapraszamy na nasze zajęcia mindfulness.

 

Mindfulness w dokładnym tłumaczeniu oznacza ‚uważność’ , praktycznie to sposób na wyciszenie umysłu. Dzięki zatrzymaniu się i pobudzeniu swojej uważności możemy uwolnić się od natłoku myśli i automatyzmów jakie na co dzień nam towarzyszą. Bardziej świadomie pobyć w miejscu, w którym się znajdujemy – samemu ze sobą i ze swoim oddechem. Zobaczyć i poczuć co „składa się” na chwilę obecną. Dać sobie czas i przestrzeń na akceptację i nie ocenianie swoich pojawiających się ciągle i samoistnie myśli, a w konsekwencji emocji i odczuć w ciele. To przyzwolenie zwiększa naszą świadomość i pozwala ‚odetchnąć z ulgą’. Ćwiczenie zazwyczaj odbywa się w pozycji siedzącej lub leżącej, z zamkniętymi lub pół-zamkniętymi oczami. W wyciszeniu pomaga skupienie się na oddechu. Do wyciszenia włączane są lekkie formy ruchu, których zadaniem jest zwiększenie świadomości ciała, by móc łatwiej odczytywać sygnały, które do nas wysyła.

 

Mechanizm jakiego uczymy się podczas praktyki uważności to odpuszczanie i bycie Tu i Teraz. Naszym zadaniem jest uważne oglądanie wszystkiego co przychodzi do naszej głowy, pojawia się w ciele i pozwolenie na to, by z taką samą swobodą odeszło. Świadome odczuwanie odbywa się wolniej, więc stopuje pęd i nadmiar w jakim żyjemy. To także celowe, uważne zobaczenie świata wokół nas oraz innych osób.

 

To świadome zatrzymanie służy zauważeniu oraz zrozumieniu naszych potrzeb, emocji, zachowań, po to, by móc lepiej sobie z nimi radzić. Pogłębianie swojej uważności ma pozytywny wpływ na redukcję stresu, ograniczenie jego skutków oraz praktykę nowych, bardziej skutecznych sposobów dbania o siebie. Stajemy się bardziej cierpliwi, łatwiej osiągamy spokój, mniej w nas chaosu i reakcji automatycznych, które wcześniej powtarzaliśmy nieświadomie. Bycie obecnym pomaga w tworzeniu oraz utrzymywaniu bardziej satysfakcjonujących, życzliwych, pełniejszych relacji z innymi.

Na spotkania z uważnością zapraszamy osoby, które zauważają u siebie:

 • spięcie mięśni i inne skutki stresu
 • nadmierne pobudzenie utrudniające koncentrację
 • natłok myśli
 • spadek umiejętności odczuwania radości
 • niski poziom cierpliwości
 • obniżenie poziomu kreatywności
 • trudności w rozpoznawaniu swoich potrzeb i obchodzenie się z emocjami
 • problemy związane z zasypianiem lub bezsenność
 • zaburzoną harmonię między pracą, a odpoczynkiem
 • nieefektywną regenerację
 • nie dające satysfakcji relacje ze sobą i bliskimi
 • dolegliwości ze strony układu krążenia
 • objawów zmęczenia i częste bóle głowy
 • dolegliwości związane z chorobami psychosomatycznymi

Informacje praktyczne:

Proponowaną przez nas metodą Mindfulness jest Breathworks – cechą kursów Breathworks jest to, że choć wyrastają z najbardziej znanego na świecie MBSR i są rozbudowane o aspekt budowania i praktykowania życzliwości wobec siebie oraz innych. Ten element jest kluczowy w programach Breathworks i stanowi mocne wsparcie do praktyki uważności.

 

 

Standardowy, 8-tygodniowy kurs mindfulness na stres:

 

 • zajęcia trwają 8 tygodni
 • spotkania odbywają się co tydzień i trwają 2 – 2,5 godziny
 • grupa liczy do 8 osób
 • spotkania mają charakter teoretyczno – praktyczny
 • uczestnicy zostają zapoznani z technikami uważności oraz sposobami ich działania
 • zajęcia są miejscem do gromadzenia i wymiany doświadczeń
 • trening nie jest zastępstwem psychoterapii, ani jej formą

Kursy Mindfulness oraz indywidualne konsultacje Mindfulness prowadzi:

[testimonial_view id=”19″]

Konsultacja psychologiczna u psychologa stażysty jest spotkaniem z osobą będącą magistrem psychologii w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego, który poddaje swoją pracę regularnej superwizji. Podczas spotkania osoba zgłaszająca się stara się opisać swój problem, cierpienie, które stało się przyczyną zgłoszenia się po pomoc. Konsultacja (jedno lub kilka spotkań) ma na celu określenie natury problemu, zastanowienie się nad najbardziej odpowiednią formą dalszej pomocy lub udzielenie wsparcia „tu i teraz”.

 

Oferta kierowana jest głównie dla osób, którym trudno jest radzić sobie ze stresem, stawiać granice i nawiązywać satysfakcjonujące relacje. Cierpiących na stany lękowe, nerwicę, zaburzenia nastroju, przejawiających trudności z koncentracją, a także cierpiących z powodu żałoby.

Konsultacje prowadzi:

[testimonial_view id=”30″]

Zapisz się na wizytę