Anna Pankowska

image0

Psycholog, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji – ukończyła 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Szkole Psychoterapii Mabor, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Od kilkunastu lat związana z warszawską oświatą. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, szkołach zarówno podstawowych jak i ponadpodstawowych oraz prywatnych ośrodkach psychoterapeutycznych. Od kilku lat jest członkiem zespołu ds. interwencji kryzysowej w placówkach oświatowych przy Urzędzie Miasta st. Warszawy.

 

Prowadzi psychoterapię młodzieży, osób dorosłych oraz par. Pracuje nurcie integracyjnym łącząc różne kierunki psychoterapii i dopasowując je do potrzeb swoich pacjentów (nurt systemowy, poznawczo-behawioralny, humanistyczny i terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach). W pracy terapeutycznej koncentruje się na człowieku jako całości, uwzględniając zarówno trudności, z którymi się mierzy, jak i zasoby, którymi dysponuje. W szczególny sposób dba o relację terapeutyczną, która jest podstawą zdrowienia. Specjalizuje się w pracy z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi, zaburzeniami odżywiania oraz trudnościami w relacjach.