Diagnoza osobowości

Diagnoza osobowości przeznaczona jest dla osób, które podejrzewają u siebie zaburzenia osobowości lub zostały skierowane na tego typu badanie przez lekarza psychiatrę lub psychoterapeutę. Diagnoza taka pozwala na zweryfikowanie, czy u osoby badanej występuje jedno z 11 zaburzeń osobowości, może także unaocznić inne trudności w obszarze zdrowia psychicznego.

Jak przebiega diagnoza osobowości?

W Domu Rozwoju diagnoza osobowości przeprowadzana jest w 3 krokach:

 

Pierwsze spotkanie trwa ok. 50 minut, a jego celem jest zebranie dokładnego wywiadu, dotyczącego doświadczanych objawów i trudności, historii życia i leczenia oraz relacji z innym. Jest to też moment na zadanie wszelkich pytań oraz wspólne z psychologiem podjęcie decyzji, czy na pewno właśnie tego rodzaju diagnoza jest w tym momencie potrzebna.

 

Drugie spotkanie trwa ok. 4 godzin, w jego trakcie przeprowadzane jest badanie z użyciem dwóch kwestionariuszy: Minnesockiego Wielowymiarowego Inwentarza Osobowości – 2 (MMPI-2) oraz Ustrukturalizowanego Wywiadu Klinicznego do Badania Zaburzeń Osobowości według DSM-5 (SCID -5-PD).

 

Trzecie spotkanie trwa 50 minut i jest to moment przekazania informacji zwrotnej z badania oraz wydania osobie badanej opinii psychologicznej, zawierającej wnioski oraz dalsze zalecenia.

Ile kosztuje diagnoza osobowości?

Całkowity koszt badania, wraz z opinią to 1200zł

Koszt pierwszego spotkania to 200zł.

1000 zł płatne przed drugim spotkaniem.

Diagnozę osobowości przeprowadza:

Joanna Gruhn-Devantier
Przyjmuje w poradni: Mokotów, Bielany

Psychoterapeutka psychodynamiczna, psycholożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej