Ksenia Czerwiec

Absolwentka Wydziału Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, ze
specjalnością kliniczną i zdrowia. Obecnie w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Dzieci i Młodzieży we współpracy Ośrodka Regeneracja i Laboratorium Psychoedukacji.
Program szkoły pokrywa się z wymogami koniecznymi do uzyskania certyfikatu
psychoterapeuty przyznawanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako psycholog w przedszkolu integracyjnym, Stowarzyszeniu dla Rodzin, Pogotowiu Opiekuńczym oraz odbywając liczne staże m.in. na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Warszawie, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Ośrodku Regeneracja, w którym miałam możliwość współprowadzić dziecięce grupy terapeutyczne oraz warsztaty dla rodziców, jak również w świetlicy socjoterapeutycznej.

 

Podczas pracy z ludźmi staram się widzieć w nich potencjał z którym przychodzą. Towarzyszę dzieciom i nastolatkom jak również ich opiekunom w mierzeniu się z trudnościami oraz znajdywaniu drogi do wzajemnego lepszego porozumiewania się. Rozumiem jak ważną rolę w procesie psychoterapii odgrywają rodzice, dlatego współpracuję z nimi w dostosowanej do potrzeb najmłodszych pacjentów częstotliwości. Uważam, że bezpieczna, oparta na zaufaniu relacja jest podstawą udanej psychoterapii. Pracuję na bazie nurtu psychodynamicznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.