Monika Wolińska

Psycholog i certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Ukończyła Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS.

Prowadzi terapię indywidualną dla osób dorosłych oraz dla starszej młodzieży (powyżej 16 rż). Pracuje z osobami zmagającymi się z trudnościami w relacjach, z kryzysem emocjonalnym, doświadczającymi zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych oraz wybranych zaburzeń osobowości.

 

W swojej pracy opiera się na terapii poznawczo-behawioralnej, jednak jest otwarta na inne modalności terapeutyczne, starając się odpowiadać na potrzeby osób, z którymi pracuje. Dba przy tym o skuteczność procesu terapii oraz o poczucie bezpieczeństwa i komfort osoby, z którą nawiązuje relację terapeutyczną. Swoją wiedzę oraz warsztat pracy stale poszerza w ramach szkoleń i konferencji.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w MSCZ Pruszków, w Ośrodku Leczenia Uzależnień “Terapia Bieszczady”, czy w Poradni Zdrowia Psychicznego w Ustrzykach Dolnych. Współpracuje z niezależnym teatrem udzielając konsultacji podczas procesu tworzenia spektakli o tematyce profilaktycznej/psychologicznej i prowadząc spotkania oraz warsztaty z widzami.

 

Należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej. Swoją pracę poddaje stałej superwizji.