Dominika Grabowska-Wyłupek

image_6487327-1

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie 4-letniego szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Studia psychologiczne ukończyłam jako drugi kierunek kształcenia – dla rozwoju własnego i zwiększenia szans zawodowych w obszarze HR. Po doświadczeniu terapii własnej i zmian jakich udało mi się dokonać w życiu pod jej wpływem, postanowiłam połączyć swoje dotychczasowe doświadczenie życiowe i intelektualną energię w dalszym kształceniu w charakterze psychoterapeuty.

 

Wierzę, że ten rodzaj profesjonalnej relacji z drugim człowiekiem może przynieść nie tylko ulgę, ale przede wszystkim ułatwić funkcjonowanie i oswajanie demonów takich jak nieadekwatny lęk czy obniżony nastrój, utrudniające dalszy rozwój w różnych rolach życiowych.

 

Poznając mechanizmy funkcjonowania trudności i zaburzeń psychicznych, jako podstawę swojej pracy terapeutycznej przyjęłam teorię poznawczo-behawioralną. Praca terapeutyczna w tym nurcie pozwala skoncentrować się na aktualnym problemie wnoszonym przez pacjenta i stosunkowo szybkim osiągnięciu oczekiwanej zmiany. Szanując natomiast osiągnięcia innych teorii psychoterapii, staram się łączyć wiedzę i różnorodne techniki terapeutyczne w sposób najbardziej adekwatny dla sytuacji i potrzeb pacjenta.

 

Pracuję z pacjentami borykającymi się z zaburzeniami nastroju i lękowymi o różnym podłożu, trudnościami w relacjach i zaburzeniami osobowości.

 

Wykształcenie i doświadczenie:
• 2021-2023 – psychoterapeuta dorosłych, Ośrodek Terapeutyczny „Bez Masek” w Warszawie
• 2007- 2022 – zatrudnienie o obszarze HR dużej instytucji publicznej
• 2020-2021 – psycholog w Klubie Integracyjnym „Pod Kolumnami”, Warszawskie Towarzystwo Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi
• 2021 – półroczny staż kliniczny, Poradnia Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie
• 2019-2021 – 2-letni staż terapeutyczno-szkoleniowy „Vademecum Psychologa Praktyka”, NZOZ Ośrodek Zdrowia Psychicznego i Problemów Rodzinnych SYNAPSIS w Warszawie
• Akademia Motywacji i Edukacji w Warszawie – 4-letni kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej TPB z dialogiem motywującym (od kwietnia 2020)
• SWPS w Warszawie – psychologia ze specjalnością psychologia biznesu (studia magisterskie)
• UMK w Toruniu – administracja ze specjalnością bezpieczeństwa publicznego (studia magisterskie)