Dorota Bucholc

Psycholog, psychoterapeutka w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii humanistyczno-egzystencjalnej INTRA oraz 3-letniej szkoły terapii traumy metodą Somatic Experiencing. Ukończyła kurs na interwentkę kryzysową i I stopień trenera terapii Simontonowskiej dla chorych onkologicznie i ich bliskich.

Odbyła staż w szpitalach psychiatrycznych i świątyniach na Sri Lance. Ukończyła szkolenie w ramach Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej w INTRZE. Pracowała w Punkcie Informacyjnym Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku i na Infolinii Psychoonkologicznej Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Odbyła 2 lata praktyk w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Pracowała w Szpitalu Bielańskim na oddziale psychiatrycznym zamkniętym. Szczególnie bliska jest jej praca z osobami dotkniętymi przemocą.

 

“Uczucia, które rodzą się w głębi naszego prawdziwego ja, nigdy nas nie ranią. Ranimy się sami, kiedy usiłujemy z nimi walczyć, blokować je i uciszać. Gdy decydujemy się przyjąć życie takim, jakie jest, dopada nas ból, czasem tak okrutny, że wydaje się nam, iż go nie przeżyjemy. Ale to tylko nasze złudzenia umierają. Zdzieramy z siebie kolejne warstwy kłamstw, które oddzielały nas od rzeczywistości. Aż wreszcie przychodzi ukojenie, gdy godzimy się z prawdą o nas samych.”
~ Jon Frederickson „Kłamstwa, którymi żyjemy”