Dorota Bucholc

Ukończyła Psychologię Zdrowia na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku. W trakcie studiów odbyła dwu miesięczny staż pracując w szpitalach psychiatrycznych i świątyniach na Sri Lance. Ukończyła I stopień trenera terapii simontonowskiej przeznaczonej dla osób onkologicznie chorych i ich bliskich.

Odbyła praktyki w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Ukończyła roczne szkolenie w ramach Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej w Szkole Psychoterapii INTRA. Przez dwa lata stacjonowała w Punkcie Informacyjnym Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku oraz na Infolinii Psychoonkologicznej Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Ukończyła roczne szkolenie I stopnia w ramach Studium Pomocy i Interwencji Kryzysowej w Instytucie Psychologii Zdrowia. Obecnie jest w trakcie I roku szkolenia na psychoterapeutkę w Szkole Psychoterapii INTRA. Pracuje w Szpitalu Bielańskim na oddziale psychiatrycznym zamkniętym.

 

Pomoc drugiemu człowiekowi, bycie w relacji pełnej akceptacji z nim, jest jej pasją.
“Uczucia, które rodzą się w głębi naszego prawdziwego ja, nigdy nas nie ranią.
Ranimy się sami, kiedy usiłujemy z nimi walczyć, blokować je i uciszać.
Gdy decydujemy się przyjąć życie takim, jakie jest, dopada nas ból, czasem tak okrutny, że wydaje się nam, iż go nie przeżyjemy.
Ale to tylko nasze złudzenia umierają. Zdzieramy z siebie kolejne warstwy kłamstw, które oddzielały nas od rzeczywistości.
Aż wreszcie przychodzi ukojenie, gdy godzimy się z prawdą o nas samych.”
Jon Frederickson „Kłamstwa, którymi żyjemy”