Jakub Krawczyk

Dyplomowany psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, z dodatkową specjalizacją w terapii EMDR.

Ukończył jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Obecnie kończy czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Akademii Psychoterapii INTEREGO. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Posiada uprawnienia do pracy w ramach NFZ. Regularnie uczestniczy w szkoleniach.

 

Doświadczenie kliniczne zdobywał, pracując z pacjentami z zaburzeniami nastroju, osobowości, odżywiania, lękowymi, związanymi z traumą i stresem oraz psychotycznymi. Odbył staż kliniczny na Oddziale Dziennym Kliniki Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, a także praktyki w Szpitalu Tworkowskim oraz w Centrum Psychoterapii Samodzielnego Wojewódzkiego Zespołu Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej. Ponadto pracował w Mokotowskim Centrum Zdrowia Psychicznego.

 

W swojej pracy stosuje metody, których skuteczność została udowodniona naukowo. Stawia na dokładne zrozumienie problemów pacjentów i wspólne ustalanie celów terapii. Tworzy bezpieczne, nieoceniające środowisko, w którym pacjenci mogą swobodnie wyrażać swoje myśli i emocje. Skupia się na wspieraniu pacjentów w procesie wprowadzania zmian oraz odkrywania i realizowania swoich potrzeb.

 

Od 2020 roku zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, wykorzystując przede wszystkim techniki poznawczo-behawioralne, EMDR i techniki trzeciej fali psychoterapii behawioralnej.

 

Obecnie pracuje w Domu Rozwoju oraz poradni dla studentów Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Swoją pracę regularnie poddaje superwizji.