Piotr Jażdżyk

IMG_9913

Lekarz specjalizujący się w dziedzinie psychiatrii dorosłych. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Na co dzień pracuje w Oddziale Chorób Afektywnych II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywał również m.in. na Oddziale Leczenia Zaburzeń Abstynencyjnych, na Oddziale Diagnostyczno-Terapeutycznym F1 Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego IPiN oraz w trakcie staży zagranicznych. Ponadto jest wykładowcą w Katedrze i Zakładzie Fizjologii Doświadczalnej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami oraz realizuje badania naukowe z zakresu neurofizjologii i psychofarmakologii. Autor i współautor publikacji z dziedziny psychiatrii w czasopismach naukowych. Uczestnik licznych konferencji i szkoleń z dziedziny psychiatrii oraz psychofarmakologii. Szczególnie interesuje się nowymi metodami farmakoterapii, w tym szybko działającymi lekami przeciwdepresyjnymi. W codziennej praktyce zajmuje się leczeniem dorosłych z chorobą afektywną dwubiegunową, depresją, zaburzeniami lękowymi, osobowości, snu, schizofrenią oraz z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych. 

 

W procesie diagnostycznym i terapeutycznym stawia na holistyczne podejście do przyczyn cierpienia u pacjenta, stale współpracując z doświadczonymi psychoterapeutami.