Warsztaty dla młodzieży ze skutecznych metod radzenia sobie ze stresem

Stres? To się da ogarnąć!

Stres jest naturalną częścią życia. Czasami może nas pobudzić i zmobilizować do działania. Trudność pojawia się wtedy, gdy jego intensywność i częstotliwość w okresie dorastania jest na tyle duża, że sprawia, że nastolatkowie stają się przygnębieni i przytłoczeni. Zaczynają narzekać na pustkę w głowie podczas sprawdzianu/wypowiedzi na forum klasy, trudności z zasypianiem, skupieniem, okresowe trudności z motywacją i zwiększoną drażliwość. Dlatego warto ze wsparciem specjalistów uczyć nastolatków jak dobrze radzić sobie ze stresem, aby nie wpływał negatywnie na ich życie – zdrowie, naukę, samopoczucie i relacje z innymi.

Na warsztatach dla młodzieży ze skutecznych metod radzenia sobie ze stresem:

  • zapoznamy się z prowadzącymi i zintegrujemy z innymi uczestnikami w bezpiecznej atmosferze

  • dowiemy się co wpływa na poprawę ogólnego dobrostanu psychicznego

  • poznamy definicję stresu i jego biologiczne następstwa

  • nauczymy się rozpoznawać symptomy stresu w ciele

  • podzielimy się swoimi doświadczeniami związanymi ze stresem – jakie sytuacje wywołują w nas stres i co do tej pory pomagało nam sobie z nim radzić

  • poznamy wybrane, sprawdzone metody radzenia sobie ze stresem

  • podsumujemy zajęcia – porozmawiamy o tym, co każdy uczestnik uważa za warte wykorzystania w życiu z rzeczy poznanych na warsztatach

Forma:

Zajęcia będą prowadzone w kameralnej grupie (do 12 osób) w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Zapewniamy materiały, napoje i przekąski. Uczestników będziemy zachęcać do wypowiedzi, udziału w ćwiczeniach, dzielenia się swoimi doświadczeniami i inspiracjami. Ważna jest jednak dla nas też dobrowolność – jeśli ktoś w danym temacie nie będzie chciał zabierać głosu i zachować coś dla siebie, to ma na to naszą zgodę. Zależy nam, żeby pokazać, że stres nie jest niczym osobliwym, że przeżywa go większość z nas i warto o nim rozmawiać. Ważne jest dla nas też podkreślenie i przybliżenie jak wiele daje wsparcie od siebie nawzajem i tworzenie grup, które się wzajemnie inspirują i motywują do mierzenia się z trudności losu.

Dla kogo?

Młodzież
7 klasa szkoły podstawowej – 4 klasa szkoły średniej

Wsparcie trenera:

Wiktoria Dziewulska

Jestem studentką trzeciego roku psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywam, będąc wolontariuszką wytchnieniową Stowarzyszenia Mudita. Działam również w programie PROJEKTOR, w ramach którego realizuję zajęcia w szkole podstawowej. Interesuję się psychologią rozwojową, językiem inkluzywnym i relacją między ciałem a umysłem. Obecnie pracuję na recepcji w Domu Rozwoju. Swoją przyszłość zawodową wiążę z pracą terapeutyczną z dziećmi i młodzieżą. W czasie studiów biorę udział w szkoleniach, kursach i konferencjach, które rozwijają moje zawodowe zainteresowania.

Trener:

Dominika Krata
Przyjmuje w poradni: Mokotów

Psycholog dzieci i młodzieży, trener umiejętności miękkich, absolwentka Uniwersytetu SWPS.

Zobacz więcej

platnosci2

Dodatkowe informacje: hello@dom-rozwoju.pl lub 504 – 510 – 410

Prosimy o przemyślane zapisy. Z uwagi na kameralny charakter zajęć obowiązuje bezzwrotna przedpłata.

Zapisy trwają do 8.04.2024. Minimalna liczba uczestników to 6 osób, maksymalna 12. Decyduje kolejność zgłoszeń.